24. 7. 2024

Běžecké aktivity v říjnu

Rozběháme Litoměřicko, Dny zdraví a Celorepubliková týmová výzva

V měšíci říjnu jsem aktivně rozběhávala nováčky i pokročilé při dvou velkých akcích. Přestože Dny zdraví byly nakonec ukončeny vládními opatřeními, běhat jsme rozhodně nepřestali. Naopak, zapojili jsme se do velké celorepublikové souteže mezi témeř 400 týmy a makali za Rozběháme Litoměřicko. 

Rozběháme Litoměřicko a Dny zdraví

Ve spolupráci s městem Litoměřice a Litoměřice srdcem jsme od 1. 10. pořádali společné výběhy v rámci Dnů zdraví v Litoměřicích. Naše výběhy měly velký úspěch, na rozběhání nováčků přišlo dokonce 15 nových začínajících běžkyň! Celkem se zapojilo cca 50 lidí.

Proběhl Canicross, Uběhni s námi svůj 1. (kilo)metr, Trail kolem klenotu Plešivce, Klasika kolem Ohře 2x, Trail – krásy v okolí Litoměřic, Trail – výhled na Litoměřice a Rozběhni se s námi!

Od středy 21. 10. jsme však společné výběhy kvůli opatřením vlády zrušili, ale o to víc se zapojili do celorepublikové výzvy, která vznikla jako reakce na situaci v ČR a zrušené závody.

Rozběháme Česko výzva 19. – 29. 10. 2020

Myšlenka byla jasná – nezavřít se doma, ale hýbat se, zůstat zdravý, posilovat svojí imunitu a být pozitivní! Navíc tým, který naběhal nejvíce kilometrů, získal šek na 10 000 Kč na pomoc jakékoliv organizaci ve svém okolí.


V uplynulých 10 dnech to tedy na cyklostezce, okolo Ohře, v lese, v kopcích, ale i ulicích města svištělo. Jako tým Rozběháme Litoměřicko jsme sbírali kilometry, co to šlo. Celkem se zapojilo 62 lidí.

 A jak jsme dopadli? Úžasně!

 Skončili jsme na nádherném 9. místě z 393 týmů z celé ČR, celkem jsme naběhali 4970 km, což je v přepočtu na jednoho 80,1 km.

Ještě lépe jsme si vedli ve výzvě mezi městy Rozběháme Česko.

Tam jsme hrdě obsadili 4. místo z cca 50 týmů – od jarní výzvy jsme si polepšili o dvě příčky.

 Jsem neskutečně pyšná na lidi z Litoměřic a okolí, kteří každý den naběhávali km do společné výzvy. Někteří opravdu každý den a mají na kontě přes 200km! Byl to nádherný způsob, jak být spolu, ale přesto každý sám, případně ve dvou. Vznikla úžasná energie, podpora, lidi posouvali svoje hranice a osobní výzvy a rekordy. Někdo uběhl první maraton, někdo se prostě jen znovu začal hýbat, někdo běhal každý den, někdo měl radost z pravidelné aktivity. Prostě každý z nás do toho dal to své. Ve skupině na FB jsme si sdíleli svoje fotky a úspěchy a to vše zas motivovalo další.

Děkuji a posílám obrovský respekt ke všem běžcům, chodcům a také děkuji kolegům Honzovi Pleyerovi a Kátě Salačové, kteří vedli výběhy, a Adamovi Slezákovi, který jakožto ambasador vedl výběhy i  skupinu.

Těšíme se na další výzvy a spolupráci!

Pár reakcí z FB, které dávají najevo, že to vše má smysl.

„Moje první výzva v životě…myslím běžecká 😀…nikdy mě to nelákalo…ale tohle s vámi mě fakt bavilo. Bylo to napínavý jako kšíry“

I vám všem díky, konečně jsem dostala zase motivaci běhat. Nečekala jsem, že zvládnu běhat týden v kuse, ale dali jste mi takovou motivaci, že to šlo vlastně samo😉 díky“

„Děkuji všem, jste pro mě obrovská motivace se zvednout a vyběhnut.“

„Je to neuvěřitelnýco dokážeme👍jsem ráda, že mohu být součástí takového týmu️“

„Dobří lidé, dobrá práce!! Je mi ctí běhat v tomto trikotu.“

 

Chceš se přidat?

Najdi si Facebookovou skupinu: Rozběháme Litoměřicko

Sleduj Instagram: Rozběháme Litoměřicko

Více o celé myšlence Rozběháme Česko www.rozbehamecesko.cz

 A nebo napiš přímo mě.

 

Odkaz na článek: https://www.litomerice-info.cz/cz/aktuality/959.slapli-jste-do-toho-a-rozbehali-litomericko/

Mgr. Helena Kotová

e-mail: helena@kotova.cz
tel: 608 742 309
adresa: Fügnerova 1, 412 01 Litoměřice

První konzultaci je možno domluvit přes telefon, email, FB stránky. Na dalších termínech se pak domlouváme společně osobně.

Ukončení naší spolupráce je možné kdykoli, záleží na Vás, Vašich možnostech a potřebách.

Samozřejmostí spolupráce je důvěrnost a partnerský přístup.