24. 7. 2024

Dny zdraví

V měsíci říjnu jsem aktivně rozběhávala nováčky i pokročilé při pravidelné aktivitě města Litoměřice a jejich Dnech zdraví. Po celý měsíc tak mají lidé možnost zapojit se do sportovních aktivit a vyzoušet něco nového. Kromě běhání to jsou například volné vstupy do bazénu, posilovny, různé diskuze a lekce zdarma

Letos jsem kromě běhu uskutečnila dvě přednášky o duševním zdraví v Knihovně a také otužovací workshop. 

Rozběháme Litoměřicko a Dny zdraví

V naší bežecké skupině Rozběháme Litoměřicko jsme tedy ve spolupráci s městem Litoměřice a Litoměřice srdcem po celý říjen pořádali stálé i extra navíc společné výběhy.

Skupina Rozběháme Litoměřicko je součástí celorepublikové běžecké organizace Rozběháme Česko. Její cíl je jasný a jednoduchý – zvednout z gauče a podpořit v pohybu co nejvíce lidí.

Nehledíme na čas, tempo, vybavení nebo délku běhu. Jde nám zejména o to, aby lidé běhali zdravě, s radostí a vydrželi u toho.

Aby si zájemci o běh mohli vybrat to své, uskutečnily se nejrůznější výběhy pod vedením zkušených ambasadorů skupiny a nadšených běžců.

Pro začátečníky a zájemce o běžeckou techniku zdravého běhu to byl „Uběhni svůj 1. (kilo)metr“. Pro každého se každý týden konaly výběhy na cyklostezce „Klasika na stezce“ a pro zkušenější běžce a milovníky kopečků byly na programu terénní výběhy „Trail na Hradiště“, „Trail kolem klenotu Plešivce“, „Výběh na Skalici a zpět“ a „Bonus terénní půlmaraton“.

„Letošní Dny zdraví v běžeckém byly opravdu nabité a každý výběh měl jedinečnou atmosféru. Počasí nám přálo, vždy se sešla skvělá skupina lidí a běhalo se parádně. Několikrát jsme zažili úžasný západ slunce na vrcholu Plešivce či Hradiště“, dodává Jan Pleyer, organizátor trailových výběhů.

Doufáme, že všichni, co s námi letos vyběhli, budou s radostí pokračovat i nadále.

 

Dny zdraví v číslech:

9x společný výběh: 1x rozběhání nováčků, 4x trail v kopcích, 4x výběh na cyklostezce

1x otužování – 12 otužilců

46 běžkyň a běžců

88 km tras

437 uběhnutých kilometrů celkem

72 snědených proteinových tyčinek a mnoho litrů vypité vody

Úsměvů a endorfinů nepočítaně!

Běháme stále i přes zimu

Běžecká aktivita tím ale nekončí. Přidat se ke skupině může každý běžecký začátečník či nadšenec. Informace najdete ve facebookové skupině „Rozběháme Litoměřicko“, na instagramu „rozbehame_litomericko“ či webové stránce celé myšlenky – www.rozbehamecesko.cz.

 Jinak se scházíme každý čtvrtek v 18h u tenisových kurtů na Střeleckém ostrově a běháme společně po cyklostezce.

Ve skupině na Facebooku se pak lidi společně domlouvají na výběhy i v jiné dny a jiné lokality, tréninky, běhovýlety, závody, sdílí svoje fotky a zážitky.

Běh ve skupině je vhodný zejména pro ty, kteří se musí déle přemlouvat, mají rádi společnost a síla party je neskutečná. Zejména nyní v zimním období, kdy se člověku mnohdy nechce vylézt do tmy a zimy. Ale představa, že na vás někdo čeká, vás nakonec vytáhne.

Zároveň je dobré, že lidé mají možnost konzultovat se zkušenými ambasadory skupiny i ostatními běžci techniku běhu, jak běhat tak, aby se nezranili, vhodné oblečení, protahování, výživu apod.

Těším se na společný výběh!

Mgr. Helena Kotová

e-mail: helena@kotova.cz
tel: 608 742 309
adresa: Fügnerova 1, 412 01 Litoměřice

První konzultaci je možno domluvit přes telefon, email, FB stránky. Na dalších termínech se pak domlouváme společně osobně.

Ukončení naší spolupráce je možné kdykoli, záleží na Vás, Vašich možnostech a potřebách.

Samozřejmostí spolupráce je důvěrnost a partnerský přístup.