24. 7. 2024

Dny zdraví 

V měsíci říjnu jsem aktivně rozběhávala nováčky i pokročilé při pravidelné aktivitě města Litoměřice a jejich Dnech zdraví. Po celý měsíc mají lidé možnost zapojit se do sportovních aktivit a vyzoušet něco nového. Kromě běhání to jsou například volné vstupy do bazénu, posilovny, různé diskuze a lekce zdarma.

Rozběháme Litoměřicko a Dny zdraví

V naší bežecké skupině Rozběháme Litoměřicko jsme tedy ve spolupráci s městem Litoměřice a Litoměřice srdcem po celý říjen pořádali stálé i extra navíc společné výběhy.

Aby si zájemci o běh mohli vybrat to své, uskutečnily se nejrůznější akce pod vedením tří zkušených ambasadorů skupiny.

Pro začátečníky a zájemce o běžeckou techniku zdravého běhu to byly „Uběhni s námi svůj 1. (kilo)metr“ a „Rozběhni se s námi!“. Pro každého se každý týden konaly výběhy na cyklostezce „Klasika na stezce“ a pro zkušenější běžce a milovníky kopečků byly na programu terénní výběhy „Trail na Hradiště a úchvatný výhled na Litoměřice“, „Trail kolem klenotu Plešivce“ a „Bonus terénní půlmaraton kolem lomu Trabice a Deblík“.

Tento rok to bylo opravdu nabité a každý výběh měl jedinečnou atmosféru. Počasí nám přálo, vždy se sešla skvělá skupina lidí a běhalo se parádně.

Dny zdraví v číslech:

9x společný výběh: 2x rozběhání nováčků, 3x trail v kopcích, 4x výběh na cyklostezce

58 běžkyň a běžců

96 km tras

609 uběhnutých kilometrů celkem

72 snědených proteinových tyčinek a mnoho litrů vypité vody

Úsměvů a endorfinů nepočítaně

Běháme stále i přes zimu

Běžecká aktivita tím ale nekončí. Přidat se ke skupině může každý běžecký začátečník či nadšenec. Informace najdete ve facebookové skupině „Rozběháme Litoměřicko“, na instagramu „rozbehame_litomericko“ či webové stránce celé myšlenky – www.rozbehamecesko.cz.

 Jinak se scházíme každý čtvrtek v 18h u tenisových kurtů na Střeleckém ostrově a běháme společně po cyklostezce.

Ve skupině na Facebooku se pak lidi společně domlouvají na výběhy i v jiné dny a jiné lokality, tréninky, běhovýlety, závody, sdílí svoje fotky a zážitky.  

Běh ve skupině je vhodný zejména pro ty, kteří se musí déle přemlouvat, mají rádi společnost a síla party je neskutečná. Zejména nyní v zimním období, kdy se člověku mnohdy nechce vylézt do tmy a zimy. Ale představa, že na vás někdo čeká, vás nakonec vytáhne.

Zároveň je dobré, že lidé mají možnost konzultovat se zkušenými ambasadory skupiny i ostatními běžci techniku běhu, jak běhat tak, aby se nezranili, vhodné oblečení, protahování, výživu apod.

Těším se na společný výběh!

Mgr. Helena Kotová

e-mail: helena@kotova.cz
tel: 608 742 309
adresa: Fügnerova 1, 412 01 Litoměřice

První konzultaci je možno domluvit přes telefon, email, FB stránky. Na dalších termínech se pak domlouváme společně osobně.

Ukončení naší spolupráce je možné kdykoli, záleží na Vás, Vašich možnostech a potřebách.

Samozřejmostí spolupráce je důvěrnost a partnerský přístup.