24. 7. 2024

Na vrcholech Alp

Minulý týden jsem se již potřetí zúčastnila Trailrunningového běžeckého kempu od Rockpointu, v srdci Alp v Rakousku, v městecku Vorderstoder.

Tentokrát jsme tam strávili celý týden, takže kromě běhání bylo i cvičení, výšlapy, ferraty, bazén a otužování a hlavně velký relax a bezva parta lidí.

Samotné běhání bylo úchvatné. Naše kopečky jsou samozřejmě nádherné, ale běhat ve výšce nad 2000m a mít na obou stranách kolem sebe jen strmé  úbočí a před sebou úzkou pěšinu je zážitek.

Je to maximální soustředění na každý krok, udržení síly mentální i síly nohou, případně rukou.

Je to vlastně totální relax a vyčistění hlavy, kdy není čas ani žádoucí myslet na něco jiného než na sebe a aktivitu, kterou právě dělám. Ať se to týká běhu nebo následného protahování a opečovávání se. 

Náročné výběhy a výšlapy jsou pak odměněny jak nádherným rozhledem a krásnou hřebenovkou, tak dlouhým technickým seběhem do luk a k horským chatám, kde si dáváme vždy zaslouženou odměnu v podobě dobré polévky nebo radleru.

Už teď se těším na příští rok a vůbec nevadí, že jezdíme na stejné místo – stezek a možností tras k výběhu je tu nepřeberně. 

Přikládám několik fotek a videa v galerii, opravdu stojí za prohlédnutí! 

 

 

Mgr. Helena Kotová

e-mail: helena@kotova.cz
tel: 608 742 309
adresa: Fügnerova 1, 412 01 Litoměřice

První konzultaci je možno domluvit přes telefon, email, FB stránky. Na dalších termínech se pak domlouváme společně osobně.

Ukončení naší spolupráce je možné kdykoli, záleží na Vás, Vašich možnostech a potřebách.

Samozřejmostí spolupráce je důvěrnost a partnerský přístup.