22. 2. 2024

Testování trika Craft

Na testování trika Craft Active Extreme jsem se moc těšila. Byla jsem ráda, že jsem se Rock Point akce „Staňte se testerem Craft oblečení“ účastnila. Za prvé mě to potěšilo a za druhé jsem byla zvědavá, zda triko splní moje požadavky, aby mě při delším běhu bylo stále teplo, pot nestudil a triko dobře sedělo a nikde nedřelo.

Podmínky pro testování nakonec nebyly tak ideální – neb bylo stále vcelku teplo a navíc mě zastavila 14denní pauza, ale ke konci roku jsem měla možnosti triko testovat i při teplotách pod nulou a na sněhu.

První dojem

Už při vybalování z krabičky jsem byla nadšená. Triko krásné růžové (růžová je barva moje) a lehké jako pírko. Tenké, jemné, až jsem si nedůvěřivě říkala, jak toto bude hřát. Zároveň pevné, nevytahuje se, nikde se netrhá, nitě nevypadávají.

Střih trika a jak „sedne“

Velikost „S“ sedí dobře. Na mě je možná trochu delší, ale to jsem následně ocenila při vlastním běhu, kdy jsem si mohla trikem zakrýt celý zadek a mít tak ledviny v teple. Rukávy dlouhé tak akorát, výstřih kolem krku je menší, což je příjemné, protože netáhne pod triko. Odvětrávání pod pažemi je super funkční, dobře větrá a zároveň trochu chladí.

Triko nikde nedře, neposunuje se, sedí jak ulité. Logo a nápis jsou velmi decentně provedené.

Kdy jsem testovala

Tričko Craft jsem testovala na krátkých i delších výbězích v zimních měsících. Pravda, počasí nebylo vždy zimní, někdy teploty byly okolo 10 °C, někdy kolem nuly, ale o to větší variabilita pro testy. Je tedy fakt, že běhám spíše v terénu, kde se člověk více zahřeje a také moje tempo není úplně vycházkové, proto je mi více teplo než zima. Láme se to někde po 20 km, kdy jsem už více unavená a začínám chlad pociťovat – potom dávám druhou vrstvu.

Musím říci, že teplotní komfort je úžasný. Triko hřeje, dobře odvádí pot, není ani po delším běhu mokré a není mi taková zima jako v jiných tričkách.

Jak vrstvit při různých teplotách

  • Při teplotě okolo 10 stupňů jsem mohla běžet jen v samotném triku, neboť je opravdu teplé a perfektně hřeje – na mě někdy až moc – hlavně při běhu v kopcích. Jen když příliš zafoukal vítr, vzala jsem si přes něj druhé tričko s krátkým rukávem, nebo lehkou šusťákovou vestičku, aby mě neprofouklo.
  • Při teplotách okolo nuly mi stačilo přes triko dát teplejší vestičku a byla jsem úplně v pohodě.

Moje nejvíc oblíbená kombinace

  • triko Craft a krátký rukáv přes to  (do cca 3 stupňů, když nefouká) a na kratší trasu (do 10 km).
  • triko Craft a zateplená vestička (při teplotách okolo 0 stupňů, případně jsem po 20 km pod vestičku přidala ještě jedno triko s krátkých rukávem).

Triko nejen na běhání

Craft active tričko jsem testovala i na turistiku, kdy jsem vyrážela na výlety po kopcích nebo procházky kolem řeky.

Stačilo přes něj dát jednu lehčí mikinu a bundu a celou dobu jsem byla v teple a pohodlí, i když foukalo, pršelo, byla fakt zima, mlha, inverze. Na horách kolem -3 stupňů jsem pod triko dala ještě tílko a zima neměla šanci.

Triko jsem si také brala na sebe po otužování – když vylezu z vody a dám si ho na sebe, během chvilky začne hřát a mě je báječně.

Za mě jednoznačně super triko, které unosím nejen na běh, ale i při turistice, procházkách, běžkách. Pro mě ideální v teplotách pod 10°C.

Drobná rada na závěr : Oblékejte se až těsně před odchodem z domu. Jakmile si ho dám na sebe a ještě nejdu ven, okamžitě je mi doma vedro, ale to je asi v zimních funkčních oděvech normální.

Mgr. Helena Kotová

e-mail: helena@kotova.cz
tel: 608 742 309
adresa: Fügnerova 1, 412 01 Litoměřice

První konzultaci je možno domluvit přes telefon, email, FB stránky. Na dalších termínech se pak domlouváme společně osobně.

Ukončení naší spolupráce je možné kdykoli, záleží na Vás, Vašich možnostech a potřebách.

Samozřejmostí spolupráce je důvěrnost a partnerský přístup.